Absinth Jewellery to koncept jubilerski, oferujący swoim klientkom unikatowe egzemplarze biżuterii. Tworzone ręcznie, z pasją i rodzinną miłością. Elementy biżuterii sprowadzane z różnych krajów nadają każdemu przedmiotowi indywidualny i niepowtarzalny charakter. Projekt został zrealizowany już jakiś czas temu, ale marka nadal jeszcze nie pojawiła się na rynku. Czekam z niecierpliwością.
kategoria
identyfikacja wizualna
zakres projektu
logotyp, sygnet, paleta kolorystyczna, brandbook, wizytówki, grafiki social media

Współpraca zakładała stworzenie identyfikacji, będącej połączeniem nowoczesnego minimalizmu i biżuteryjnego przepychu. Wykorzystanie wyrazistej palety kolorystycznej, nawiązującej do kamieni szlachetnych, złota i jedwabiu, łączy się z geometryczną oprawą i rysunkiem dłoni, tworząc spójną całość. Projekt jest kobiecy, wyrazisty. Klientce zależało na stworzeniu marki dla niezależnych i ciekawych życia kobiet, poszukujących unikalnych dodatków tylko dla siebie.

W drodze do osiągnięcia idealnego sygnetu, powstało około 20 rysunków dłoni.

 

Niestety projekt nigdy nie został zrealizowany. Nadal czeka na odpowiedni dla siebie moment, jednak trzymanie go ‚w szufladzie’ było dla mnie zbyt trudne i po długim czasie postanowiłam się nim podzielić, ponieważ sprawił mi ogromną przyjemność.